POLCAST 1982’de kurulan Mehmet Konsan Makina İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti’nin 2022 yılında metal teknolojileri alanında kurmuş olduğu tescili bir markasıdır. Kurulduğu günden itibaren çalışmalarına ve üretimine %100 müşteri memnuniyeti odaklı devam eden POLCAST bünyesindeki uzman kadrosu ve teknolojik ekipmanlarıyla pig, sfero, çelik döküm ve talaşlı imalatı yapmaktadır.

Üretimleri otomatik kalıplama hattında yapılmakta olup, her türlü analiz ve testler kendi bünyesinde bulunan firma bünyesinde AR-GE yatırımına ve çalışmalarına devam etmiş, ürünlerini laboratuvar ortamında kimyasal analiz, sertlik metalografi gibi testlere tabi tutarak kalite kontrole gösterdiği hassasiyetini bir adım öne çıkarmıştır. Bünyesindeki otomatik kalıplama hattı, kum hazırlama sistemi, endüksiyon ocakları, işleme tezgâhları, kumlama ve temizleme makineleri ile yıllık 5.000 kapasite ile çok daha kaliteli ürünleri müşterilerine sunmaktadır.

Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde 6.000 metrekare alan üzerine kurulu fabrikasında hammadde girişinden ürün çıkışına kadar olan tüm safhalarda kalite, öncelikli değer olmuştur. Bu doğrultuda ürünlerini TSE Türk standartlarına ve TS EN 1561 - TS EN 1563 Avrupa standartlarına uygun imal etmektedir. ISO 9001 kalite sistem güvence, 14001 çevre ve 18001 iş sağlığı ve güvenliği belgeleri ile yönetim sistemini de geliştiren firma, müşteri odaklılık hedefi çerçevesinde siz değerli müşterilerinin ürün taleplerini karşılayabilmeyi öncelikli hedefi belirlemiştir.

Misyon

Döküm sektöründeki en güncel ve ileri teknolojileri yakından takip ederek kaliteyi müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde en üst seviyeye çıkarmak ve sektördeki gelişime öncülük etmek.

Vizyon

Sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yenilikçi, rekabetçi, kaliteli ürün ve hizmetleri ile yurtiçi ve global anlamda aranan ve tercih edilen bir marka olmak.

Tanıtım Filmi

Bizi daha yakından tanımak için tanıtım filmimizi izleyebilirsiniz.

#polcastdokum #sferodokum #pikdokum